OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.04.2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
23 kwietnia 2023 r.

  • III Niedziela Wielkanocna to Niedziela Biblijna oraz Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Cały tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W poniedziałek przypada przeniesiona z dzisiejszej niedzieli Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, we wtorek Święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
  • We wtorek po Mszy św. porannej przy Krzyżu Misyjnym poprosimy przez wstawiennictwo św. Marka o dobre urodzaje.
  • W czwartek 27 kwietnia br. po Mszy św. wieczornej zapraszam kandydatów do Bierzmowania na spotkanie przed tą Uroczystością. Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo nieczynna.
  • W sobotę na godz. 9.30 zapraszam do naszego Domu Parafialnego Ministrantów i wszystkich chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • Przyszłą Niedzielę, IV Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza Światowy Dzień Modlitw o Powołania.Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły o powstaniu w warszawskim getcie, o franciszkańskiej Regule, która ma już 800 lat oraz o tym, dokąd warto w tym roku wybrać się na majówkę. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk, Mały Gość Niedzielny i czasopismo misyjne.
  • Dziś od godz. 14.00 w Katowicach na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia odbędą się obchody Dnia Dobra, organizowanego przez Caritas naszej Archidiecezji. Więcej szczegółów znajdziemy na naszej stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Paszowski, Musiolik, Musiolik i Kotas. Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli w demontażu Bożego Grobu i wielkanocnego wystroju kościoła.