OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.07.2017

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16 lipca 2017 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.

• Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.

• Dziś Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach przeżywa Uroczystość Odpustową. W tym roku jest to także pożegnanie Dziekana, Ks. Karola Matery, z parafią, w związku z przejściem na emeryturę. Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 11.00, a Nieszpory o godz. 16.00.

• W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, o godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z Koronką. Zapraszam szczególnie dzieci i Młodzież, które w czasie wakacji mają więcej czasu wolnego.

• sobotę obchodzimy święto św. Marii Magdaleny.

• Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona także na potrzeby naszej parafii.

• Polecam prasę katolicką – w wakacje mamy zwykle trochę więcej czasu wolnego, warto go poświęcić na dobrą lekturę. W Gościu Niedzielnym refleksje po wizycie Donalda Trumpa w naszym kraju – zacytował znaną polską pieśń: My chcemy Boga… Znajdziemy także ciekawy artykuł o kolejnych badaniach nad Całunem Turyńskim. Jest jeszcze kilka egzemplarzy Apostolstwa Chorych, naszej parafialnej gazetki i czasopism związanych z Misjami.

• Za pośrednictwem oficjalnej poczty naszej Archidiecezji dotarła do nas taka informacja: Zaczęła już obowiązywać ustawa o sprzedaży bezpośredniej umożliwiająca  rolnikom sprzedawanie swoich wyrobów. Powstał pomysł stworzenia mapy polskiej żywności. Idea jest prosta – rolnicy rejestrują się na stronie internetowej  www.mamplon.pl podają tam informacje, co produkują i gdzie chcieliby to sprzedać. Po zarejestrowaniu się punkt sprzedaży widać na mapie mobilnej i każdy, kto chce kupić żywność może znaleźć najbliższy adres, a GPS zaprowadzi go pod drzwi. Rejestracja jest oczywiście bezpłatna.

• Dziękujemy wszystkim za modlitwę w naszej intencji w czasie parafialnej pielgrzymki – my również pamiętaliśmy codziennie o Kryrach. Krótka relacja z pielgrzymki i kilka zdjęć pojawiły się już na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do obejrzenia.

• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i całego obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Janduda, Janosz, Orlik i Wróbel.