OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.07.2023

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lipca 2022 r.

• Dziś parafia Brzeźce przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Suma o godz. 11.00, a odpustowe Nieszpory o godz. 16.00. Kolekta u nas będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W tym tygodniu, w III piątek miesiąca (21.07), wypraszajmy szczególnie Boże Miłosierdzie. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian. W sobotę przypada Święto św. Marii Magdaleny.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W tym dniu oraz we wspomnienie św. Krzysztofa (25.07) po Mszach świętych będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Niedziela ta tradycyjnie już rozpocznie tzw. Tydzień św. Krzysztofa – czas szczególnej modlitwy za wszystkich kierowców i za polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont Kalwarii Piekarskiej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów – m.in. o przyczynach rozbojów na ulicach Francji oraz o niepokojącym braku Pediatrów w polskiej Służbie Zdrowia. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, czasopisma misyjne, L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Wszystkich zainteresowanych montażem fotowoltaiki i pomp ciepła zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem firmy INSTALL HERO w GOK-u w Suszcu 19.07.2023 r. o godz. 18.00.
  • W imieniu Apostolatu zapraszamy już dziś na Uroczystość Koronacji obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, która odbędzie się w Suszcu 18.08.2023 r. o godz. 18.00. Więcej szczegółów na plakatach w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gorzko, Szlezak, Farana i Warzecha.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie, by kierowali do prowadzących sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono udział w niedzielnej Mszy św.