OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.07.2023

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lipca 2023 r.

• Dziś przeżywamy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Seniorach. Rozpoczynamy także Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. oraz we wtorek udzielimy specjalnego błogosławieństwa Kierowcom i poświęcimy ich pojazdy.
  • Kolekta będzie przeznaczona na remont Kalwarii Piekarskiej. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, we wtorek Święto św. Jakuba oraz wspomnienie św. Krzysztofa, w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, a w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem –  w ramach akcji 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy – odbędzie się tradycyjna zbiórka na środki transportu dla misjonarzy.
  • Również w tym dniu Parafia Suszec zaprasza na odpustową Mszę św. o godz. 11.00 przy kapliczce św. Anny na Sikowcu.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o nowych Kardynałach ustanowionych przez papieża Franciszka oraz o rodzinie św. Charbela, która już prężnie działa w Polsce. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny,czasopisma misyjne, L’Osservatore Romano inasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Orlik, Czardybon, Drożdż i Krawczyk.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.