OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.08.2020

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
16 sierpnia 2020 r.

• Dziś duchowo łączymy się ze skromniejszą z racji pandemii Pielgrzymką Kobiet i Dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do abstynencji. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – wciąż zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Jacka, głównego patrona Archidiecezji, w czwartek wspominamy św. Bernarda, w III piątek miesiąca – św. Piusa X, a w sobotę przypada wspomnienie NMP, Królowej. Zachęcam do udziału w Eucharystii – szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne i ich rodziny.
  • W przyszłą niedzielę mimo, iż z powodu pandemii nie będzie tradycyjnego, radosnego świętowania, to o godz. 13.30 będzie sprawowana uroczysta Msza św. do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem św. Izydora, Patrona Rolników z podziękowaniemza tegoroczne plony z prośbą o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwoi zdrowie dla Rolników i ich Rodzin z okazji Dożynek. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Przypominam, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej utrzymana jest jedynie dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o Cudzie nad Wisłą oraz niedawnej tragedii w Bejrucie.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam dwóm Rodzinom Otręba i Rodzinie Paździor. Dziękuję także rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych za wykoszenie trawy i udekorowanie kościoła.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.