OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.08.2020

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! Parafia w Rudziczce przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o godz. 15.00.
  • Od 8 sierpnia 2020 r. w naszym powiecie powracają niektóre obostrzenia. W związku z tym na Mszy św. może uczestniczyć w kościele 60 osób, a wokół kościoła 150. Wszyscy powinni mieć założone maseczki.
  • Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do abstynencji. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada Święto św. Wawrzyńca, we wtorek Wspomnienie św. Klary, w czwartek 13 dzień miesiąca – zapraszam na godz. 20.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
  • W piątek będziemy obchodzić wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymką kobiet do Piekar Śl.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o słynnej ostatnio konwencji stambulskiej oraz o kulcie MB Mikołowskiej. Jest również sierpniowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk i nowe czasopisma misyjne.
  • W poniedziałek (10.08.2020) od godz. 13.00 pod kościołem w mobilnym centrum można będzie zrobić badania pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy oraz zakwaszenia organizmu. Będzie także możliwość zakupu testu kasetkowego na Cov-19. Więcej szczegółów w gablotce i na ulotkach.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Klepek, Kuźnik i Godowski. Dziękuję także Rodzinie Szlezak za odnowienie Krzyża na naszym cmentarzu.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.
  • Do zakrystii dostarczono kluczyk do samochodu – właściciela, wraz z pasującym Citroenem 🙂 zapraszam po odbiór.