OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.04.2022

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
17 kwietnia 2022 r.

Niech prawda o tym, że Zmartwychwstały Pan
przez swoją Krew wykupił nas z rąk śmierci,
zrodzi w sercu głębię wiary, miłości, pokoju i nadziei.

• Dziś przeżywamy szczyt Roku Liturgicznego, rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy i Okres Wielkanocny. Jego zewnętrznymi oznakami są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – głównie na remont Domu Katechetycznego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Uroczyste Nieszpory połączone z Nowenną na godz. 14.20.
  • Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na WTUŚ i KUL.
  • Zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – dziś i jutro w ramach Nieszporów, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  • We Wtorek Wielkanocny w parafii Suszec o godz. 11.00 Uroczystą Eucharystią rozpocznie się Konwent Wielkanocny. Zapraszamy także naszych Parafian do włączenia się w tę modlitwę całego Dekanatu.
  • Ze względu na Oktawę Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha będziemy obchodzić we wtorek 26 kwietnia.
  • II Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas. Tradycyjnie odbędzie się również liczenie wiernych oraz wielkanocne Emaus – spotkanie rodzin Domowego Kościoła.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. wiele treści o Zmartwychwstaniu oraz ciekawy wywiad z naszym Preydentem. Jest także świąteczny Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Triduum Paschalne i czas Wielkanocy – Rodzinom, które tradycyjnie zbudowały wspaniały Boży Grób; Pani, która przygotowała piękne kompozycja kwiatowe, naszym Florystykom – za gustowne stroiki, Strażakom – za przygotowanie ogniska oraz niesienie baldachimu i latarni w Procesji Rezurekcyjnej, pocztom sztandarowym – Strażaków, Rolników i Górników; całej Służbie Liturgicznej: Szafarzom, Ministrantom, Organistom, Lektorkom, Psałterzystkom, Komentatorce i Fotografom za posługę dla naszej Wspólnoty. Zdjęcia już można zobaczyć w naszej Galerii…
  • Dziękuję również za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Święta Rodzinom: Gajda, Musiolik, Kluczniok, Smusz, Czembor i Jarząbek. Za ubogacenie pysznymi słodkościami świątecznych paczek dla naszych chorych i starszych Parafian dziękujemy Piekarni Kristof.