WESOŁEGO ALLELUJA!

Niech prawda o tym, że Zmartwychwstały Pan
przez swoją Krew wykupił nas z rąk śmierci,
zrodzi w sercu głębię wiary, miłości, pokoju i nadziei

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Triduum Paschalne i czas Wielkanocy – Rodzinom, które tradycyjnie zbudowały wspaniały Boży Grób; Pani, która przygotowała piękne kompozycje kwiatowe, naszym Florystykom – za gustowne stroiki,

Strażakom – za przygotowanie ogniska oraz niesienie baldachimu i latarni w Procesji Rezurekcyjnej; Pocztom Sztandarowym – Strażaków, Rolników i Górników, całej Służbie Liturgicznej: Szafarzom, Ministrantom, Organistom, Lektorkom, Psałterzystkom, Komentatorce i Fotografom za posługę dla naszej Wspólnoty. Zdjęcia z całego Triduum już można obejrzeć w naszej Galerii.

Dziękuję również za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Święta Rodzinom: Gajda, Musiolik, Kluczniok, Smusz, Czembor i Jarząbek. Za ubogacenie pysznymi słodkościami świątecznych paczek dla naszych chorych i starszych Parafian dziękujemy Piekarni Kristof.

Trwajmy w Radości Zmartwychwstania przez całą Oktawę Wielkanocy. W Nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia wypraszajmy je gorliwie dla nas i dla całego świata. A w II Niedzielę Wielkanocną poczujmy się zaproszeni do dzielenia się dobrem ze wszystkimi.

W związku z apelem wojewody śląskiego pana Jarosława Wieczorka do wszystkich organizatorów imprez
w województwie o powstrzymanie się od ich organizacji
w dniu 24 kwietnia, na znak żałoby w związku z tragicznym
wypadkiem w kopalni węgla kamiennego „Pniówek”,
informujemy o przesunięciu terminu DNIA DOBRA
na 08 maja 2022 r.

W ramach imprezy plenerowej w godz. od 12.00 do 18.00 na placu pod katowickim Spodkiem wystąpią na scenie znani artyści muzyki chrześcijańskiej: Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Krzysztof Antkowiak, Adama Krylik, Mietek Szcześniak oraz zespół Albo i Nie.  O godz. 15.00 będzie odśpiewana koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed sceną będzie utworzone miasteczko Dobra, gdzie można zapoznać się z działaniami naszej diecezjalnej Caritas, zapewniamy atrakcje dla dzieci i zaplecze gastronomiczne. Dzień Dobra służy promocji wolontariatu i wspólnemu świętowaniu Niedzieli Miłosierdzia. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na naszej stronie www.katowice.caritas.pl.