OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.04.2021

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
18 kwietnia 2021 r.

  • III Niedziela Wielkanocna to Niedziela Biblijna oraz Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Cały tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to nas zachęcić do częstszego sięgania po Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że od 27 marca w kościołach może być 1 osoba na 20 m2, co w naszej świątyni daje tylko 12 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Proszę o zgłoszenie ich do środy.
  • Za tydzień IV Niedzielę Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Ks. Abp Wiktor Skworc, na prośbę Pani Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach odnośnie do popularyzacji wśród mieszkańców naszego regionu obowiązkowego „samospisu internetowego”, zachęca wszystkich do jak najszybszego skorzystania z tej możliwości. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawy artykuł o tym, co czeka nas po pandemii oraz wspomnienie o Krzysztofie Krawczyku. Jest jeszcze L’Osservatore Romano,Karolowy Periodyk.
  • Polecam też najnowszy film WYROK NA NIEWINNYCH (do obejrzenia w kinie internetowym). Szczegóły na plakacie w gablotce i na RafaelKino.pl
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Musiolik, Sojka, Jarząbek i Pogoda. Dziękuję również tym, którzy pomogli w demontażu Bożego Grobu i dekoracji wielkanocnej.