OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.04.2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
25 kwietnia 2021 r.

  • IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary – te składane w kościele i te wpływające na nasze parafialne konto – składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Przypominam, że od 27 marca w kościołach może być 1 osoba na 20 m2, co w naszej świątyni daje tylko 12 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • W czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W tym dniu Abp Wiktor Skworc odprawi Mszę św. o godz. 18.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji księży męczenników, a także z prośbą o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy. Polecamy transmisję internetową.
  • W tym tygodniu przypada także I sobota maja – święto św. Józefa, rzemieślnika. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe – w soboty na godz. 16.30, w Niedziele na godz. 14.20, w tygodniu na godz. 17.30.
  • W przyszłą Niedzielę kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach, a Msza św. o godz. 13.30 będzie odprawiona w intencji tegorocznych Maturzystów – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wyjaśnienie, czym różnią się szczepionki na Covid-19 oraz ciekawy artykuł o kierownictwie duchowym. Jest jeszcze nasza gazetka, Apostolstwo ChorychL’Osservatore Romano.
  • Ks. Abp Wiktor Skworc, na prośbę Pani Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach odnośnie do popularyzacji wśród mieszkańców naszego regionu obowiązkowego „samospisu internetowego”, zachęca wszystkich do jak najszybszego skorzystania z tej możliwości. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Błażyca, Morcinek, Buchta i Latanik.