OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.09.2022

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
18 września 2022 r.

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W katedrze o godz. 14.00 rozpocznie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, w środę Święto św. Mateusza, a w piątek wspomnienie św. Ojca Pio.
  • W sobotę wyjątkowo nie będzie spotkań ministrantów i Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna zasadniczo będzie nieczynna. Pilne sprawy można będzie załatwić w zakrystii po Mszy św. Od kolejnego tygodnia wznowimy przyjmowanie intencji na rok przyszły.
  • Zachęcamy do odwiedzania Panteonu Górnośląskiego w Katowicach, gdzie czeka na nas multimedialna opowieść o ostatnich stu latach historii Górnego Śląska. Przypominam także, że zapowiedzi aktualnych wydarzeń, pielgrzymek, rekolekcji i innych atrakcji zawsze znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Zaproszenia.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. ciekawe artykuły o życiu Królowej Elżbiety i o wielkiej roli Środków Społecznego Przekazu oraz dodatek – kolejna płyta z cyklu Biblia Audio. Jest także L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Przypominamy, że I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach ma zaszczyt zaprosić 22 października 2022 r. wszystkich Miarkowiczów oraz przyjaciół szkoły na obchody Jubileuszu 100-lecia tego najstarszego liceum w Żorach. Przygotowania do obchodów rocznicy można śledzić na stronie internetowej szkoły, w zakładce „Jubileusz 100-lecia”.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Otręba, Otręba, Folek i Słomka.