OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.09.2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25 września 2022 r.

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Abp Senior Damian Zimoń – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. We wtorek przypada wspomnienie św. Wincentego á Paulo, w środę wspomnienie św. Wacława, w czwartek Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w piątek wspomnienie św. Hieronima.
  • W piątek (30 września), w czasie Mszy św. szkolnej zostaną uroczyście pobłogosławione różańce dzieciom, które przystąpią do I Komunii Św. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami tych dzieci. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W tym dniu wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus i rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. W tygodniu (także we wtorki) zapraszam na różaniec o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30. Poprowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który już jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Obecność prowadzących w danym dniu jest obowiązkowa.
  • Dziękuję tym, którzy już zamówili Intencje Mszalne na rok 2023. Jest jeszcze sporo wolnych terminów. Kancelaria parafialna będzie czynna w normalnych godzinach urzędowania. Należy także uregulować opłaty cmentarne.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby WŚSD w Katowicach.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele ciekawych artykułów – m.in. o kolejnej pielgrzymce osób niepełnosprawnych i chorych do Lourdes. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny – z silikonowym różańcem na rękę, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Przypominamy, że I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach ma zaszczyt zaprosić 22 października 2022 r. wszystkich Miarkowiczów oraz przyjaciół szkoły na obchody Jubileuszu 100-lecia tego najstarszego liceum w Żorach. Przygotowania do obchodów rocznicy można śledzić na stronie internetowej szkoły, w zakładce „Jubileusz 100-lecia”.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Mrukwa, Witała, Muras i Bartecki.