OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.10.2020

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
18 października 2020 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

  • Dziś pod hasłem Oto ja, poślij mnie przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą szczególny Tydzień Misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji. Za wszystkie ofiary – również te przelewane na konto parafii – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Przypominam także o możliwości przekazania ofiary szybkim przelewem lub Blikiem. Przy wykorzystaniu zakładki „Ofiara na parafię”.
  • Od 17 października obowiązują nowe przepisy dotyczące ilości wiernych w kościołach. W strefie żółtej może być 1 osoba na 4 m2, co w naszej świątyni daje 60 wiernych. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń oraz zachowanie rozsądnego dystansu.
  • Tradycyjnie liczenie wiernych zostało odwołane…
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe, prowadzone dziś tradycyjnie w różnych językach. Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października.
  • We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Kantego, a w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.
  • Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę (24/25.10.2020 r.) będzie ZMIANA CZASU na zimowy. Po niej Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawą refleksję na temat misji i misjonarzy, ważny tekst o budowaniu wspólnoty parafialnej i kolejny artykuł o godnym przyjmowaniu Komunii św. na rękę. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, nasza gazetka, czasopisma misyjne oraz Kalendarz z Ojcem Świętym Franciszkiem na rok 2021.
  • Przy prasie katolickiej pojawiły się już Kartki Wypominkowe – można sobie za darmo zabrać. Bardzo proszę, by CZYTELNIE je wypełniać i składać w zakrystii. Za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Beer, Gruszka, Mocko i dwóm rodzinom Przontka.