OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.12.2022

IV NIEDZIELA ADWENTU
18 grudnia 2022 r.

• Dziś kończy się już nasze bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czy już zdążyliśmy wyprostować ścieżki naszego życia? Kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i probostwa. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszam na ostatnie Roraty.
  • We wtorek na godz. 18.00 zapraszam członków naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie opłatkowe na Probostwie.
  • Okazja do spowiedzi od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–16.45, a w piątek i w sobotę dodatkowo w godz. 9.00–11.00.
  • Gdy wspólnie zasiądziemy w domach do Wigilijnej Wieczerzy, zadbajmy o pobożne przeżycie tego ważnego wieczoru. Niech nie zabraknie przede wszystkim wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii i śpiewu pięknych kolęd.
  • W sobotę na godz. 23.30 zapraszam na modlitewne czuwanie przed Pasterką. O godz. 24.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji Młodzieży naszej parafii. W czasie tej Mszy św. kolekta zbierana będzie na Fundusz Obrony Życia
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego – kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a w Święto św. Szczepana na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W tym dniu tradycyjnie poświęcimy także owies.
  • Polecam prasę katolicką. W kolejnym numerze Gościa Niedzielnego artykuł o bliskości wobec przeżywających żałobę oraz specjalny dodatek wigilijny. Jest także nowy numer Małego Gościanowej cenie 7 zł, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk L’Osservatore Romano.
  • Po każdej Mszy św. przy prasie katolickiej można zaopatrywać się w Świece Caritas (już tylko małe w cenie 10 zł) oraz wigilijne opłatki (małe w cenie 4 zł, duże – 8 zł).
  • W gablotce i na stronie internetowej pojawił się już PLAN KOLĘDY. Będzie on również zamieszczony w świątecznej gazetce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinie Piszczek i trzem Rodzinom Gruszka. Dziękuję również piekarni Kristof za przygotowanie paczek dla chorych i starszych Parafian oraz tym nielicznym, którzy odśnieżali kościół.
  • Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom już dziś składam serdeczne życzenia Błogosławionych, spokojnych i radosnych Świąt!