OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.12.2022

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
25 grudnia 2022 r.

• Wreszcie, po adwentowym oczekiwaniu, z radością witamy dziś Jezusa Chrystusa – zapowiadanego Mesjasza i Zbawiciela. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory Kolędowe.
  • Jutro przeżywamy Święto św. Szczepana. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, tradycyjnie poświęcimy także owies, a o 14.20 zaśpiewamy kolędy na Nieszporach.
  • We wtorek przypada Święto św. Jana Ewangelisty, w środę Święto św. Młodzianków – na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy zwłaszcza wszystkie Dzieci, a w piątek obchodzimy Święto Świętej Rodziny.
  • W sobotę przypada ostatni dzień Starego Roku – o godz. 17.00 zapraszam na Mszę św. dziękczynną oraz Nabożeństwo na zakończenie Roku 2022. Każdy, kto w tym dniu publicznie odmówi hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki może zyskać odpust zupełny.
  • W przyszłą Niedzielę, w Dzień Nowego Roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach. Nie będzie Nieszporów.
  • Zachęcam do obejrzenia Żywych Jasełek w niedalekich Krzyżowicach – dziś i jutro oraz 1 i 6 stycznia o godz. 17.00. W imieniu Scholi z Suszca zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się 30.12.2022 r. o godz. 19.00 w kościele w Suszcu. Szczegóły tych wydarzeń na plakatach w gablotce. Tam również zamieszczony jest plan Kolędy.
  • Kolęda rozpoczyna się o godz. 15.00, a w tylko w soboty o godz. 10.00.
  • Kancelaria Parafialna w czasie kolędy jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św. porannej.
  • Polecam prasę katolicką. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego wiele interesujących artykułów na Święta i Nowy Rok (cena 15 zł). Jest jeszcze Mały Gość (cena 7 zł), L’Osservatore Romano oraz świąteczny nr naszej gazetki ze statystyką parafialną za rok 2022 i Planem Kolędy.
  • Wszystkim Parafianom oraz miłym Gościom składam serdeczne życzenia Błogosławionych, spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt!
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego, świątecznego wystroju kościoła – przywieźli i przystroili choinki oraz zrobili jak zwykle wspaniałą stajenkę i stroiki. Za posprzątanie kościoła i obejścia dziękuję Rodzinom: Lebioda, Paszek, Folek i Matyjaszczyk.
  • Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania przez Parafię darowizny od Fundacji JSW na realizację projektu „Adaptacja byłej salki katechetycznej na Dom Parafialny w Kryrach”.