OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.01.2020

II NIEDZIELA ZWYKŁA
19 stycznia 2020 r.

  • Trwając w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przeżywamy dzisiaj II Niedzielę zwykłą. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji – na instytucje zaangażowane w apostolstwo słowa. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Od poniedziałku powracamy już do normalnych godzin odprawiania Mszy św. Zachęcam do udziału i gorliwej modlitwy – zwłaszcza za nasze Babcie i Dziadków, którzy będą obchodzić swoje święto.
  • W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Agnieszkę, w piątek św. Franciszka Salezego, a w sobotę nawrócenie św. Pawła.
  • Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych zasadniczo jest nieczynna. Pilne sprawy możemy załatwić w poniedziałek i środę, po Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Zachęcam do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji na cały rok w Brennej, Panewnikach i Kokoszycach podane są na plakacie w gablotce. Tam również znajdziemy program kolędowania przy Stajence w Panewnikach. W ostatnią sobotę stycznia o godz. 12.00 odbędzie się tam Archidiecezjalna Pielgrzym­ka Niesłyszących, a w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 doroczna adoracja Apostolstwa Chorych.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów – m.in. o tym, dlaczego należy się modlić o jedność Chrześcijan oraz o pasjach naszego skoczka narciarskiego – Dawida Kubackiego. Jest także nowy nr Małego Gościa NiedzielnegoL’Osservatore Romano.
  • Wójt Gminy Suszec zaprasza osoby przeżywające Jubileusze Małżeństwa (50, 55, 60 i więcej) oraz Rocznicę Urodzin (90, 95, 100 i więcej) o zgłoszenie tego faktu do końca lutego osobiście w Urzędzie Gminy (pokój 11 – I piętro) lub telefonicznie – 32 449 30 65.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Siuta, Dąbrowska, Pasieka i Paszek. Przypominam także, że w gazetce, w gablotce i na stronie internetowej już od grudnia jest zamieszczony Harmonogram odśnieżania…
  • Tym, którzy mogą cieszyć się wypoczynkiem na zimowych feriach życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, bezpiecznych podróży i dobrej pogody. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.