OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.01.2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA
26 stycznia 2020 r.

  • Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, Dzień Islamu oraz Światowy Dzień Trędowatych – pamiętajmy o chorych w naszej modlitwie. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Apostolstwo Chorych organizuje dziś adorację przy pięknej Stajence w Panewnikach. Początek o godz. 14.00. Tych, którzy nie mogą tam się wybrać zapraszam na godz. 14.20 na nasze parafialne nieszpory.
  • W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Tomasza z Akwinu, a w piątek św. Jana Bosko.
  • W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego oraz Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie każdej Eucharystii będą poświęcone gromnice, a na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyście poświęcę świece Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  • Dziękuję Parafianom za serdecznie przyjęcie w czasie wizyty kolędowej oraz wspólną modlitwę połączoną z błogosławieństwem naszych rodzin. Wszystkie prośby, uwagi oraz nowe pomysły zostały zapisane, będą omówione na zebraniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej i w miarę możliwości realizowane. „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które będą przeznaczone na nowe ogrodzenie wokół cmentarza i kościoła.
  • Zachęcam do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji na cały rok w naszych Domach Rekolekcyjnych – w Brennej, Panewnikach i Kokoszycach są podane na plakacie w gablotce.
  • Archidiecezjalny ośrodek profilaktyczno-szkoleniowy im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach zaprasza od 31 stycznia 2020 r. na rekolekcje: Jak tworzyć bliskie relacje. Szczegóły na stronie internetowej.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym szczególnie artykuł nowo ustanowionym przez Papieża Dniu poświęconym Biblii oraz o ważnej rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego L’Osservatore Romano.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gogol, Biolik, Gajda i Kluczniok.
  • W związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym wobec prof. Ewy Budzyńskiej, której część studentów Uniwersytetu Śląskiego zarzuciła homofobię i narzucanie poglądów radykalno-katolickich przy prezentowaniu katolickiego modelu rodziny, Rada Społeczna przy Arcybiskupie Katowickim i sam Arcybiskup udzielili wsparcia i przesłali pani profesor wyrazy solidarności. Wyrażono zaniepokojenie, podkreślając, że „pociąganie do odpowiedzialności nauczyciela akademickiego za głoszone przez niego poglądy jest oczywistą formą cenzury i próbą narzucenia środowisku akademickiemu jednego światopoglądu.” Informujemy, że istnieje możliwość osobistego poparcia pani prof. Budzyńskiej poprzez elektroniczne podpisanie apelu do władz Uniwersytetu Śląskiego. Szczegóły na stronie www.bronmyprofesor.pl W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy wywiad z panią prof. Ewą Budzyńską.