OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.04.2020

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
19 kwietnia 2020 r.

• Dzisiejszą Niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy w Kościele jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia – w tym roku pod hasłem: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. W naszych modlitwach pamiętajmy o Archidiecezjalnej Caritas i w miarę możliwości wspierajmy ją także finansowo. Duchowo możemy uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00 w katowickiej katedrze przez Ks. Abpa Wiktora Skworca.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty – po Mszy św. wieczornej pomodlimy się przy Krzyżu misyjnym o dobre urodzaje.
  • Przyszłą Niedzielę, III Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, w czasie której nastąpi Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Cały następny tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W świątecznym Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele ciekawych artykułów – m.in. o św. Faustynie i Bożym Miłosierdziu. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i nasza parafialna gazetka.
  • Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem ks. Abpa Wiktora Skworca nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej, ale od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. na Mszę św. może wejść do naszego kościoła 15 OSÓB. Proszę, aby roztropnie pozostawić te miejsca przede wszystkim dla zamawiających intencję i najbliższej rodziny. Przypominam również o obowiązku noszenia maseczek i zachęcam do Komunii św. duchowej, ewentualnie do przyjmowania Komunii św. na rękę. Pełny tekst rozporządzenia możemy znaleźć na stronie internetowej oraz w gablotce.
  • Ks. Władysław Kolorz poinformował wstępnie o nowej dacie pielgrzymki do Fatimy – od 8 do 17 września 2020 r. (jeśli sytuacja na to pozwoli).
  • Pojawiają się również liczne pytania o Uroczystość I Komunii Świętej. WSTĘPNIE zakładamy, że odbędzie się ona w PAŹDZIERNIKU 2020. Szczegóły pojawią się do końca kwietnia.
  • Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary składane na nasze konto parafialne. Przypominam o nowej możliwości – na stronie pojawiła się zakładka „Ofiara na Parafię”, poprzez którą szybko bez zbędnych formalności możemy przekazać odpowiednią kwotę na potrzeby naszej wspólnoty. Zachęcam do korzystania!