OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.12.2021

IV NIEDZIELA ADWENTU
19 grudnia 2021 r.

 • Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Kończy się przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czy już zdążyliśmy wyprostować kręte ścieżki naszego życia? Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Przypominam, że zgodnie z aktualnymi obostrzeniami w kościele może przebywać 30% osób nie licząc zaszczepionych. Proszę stosować się do tych zarządzeń, używać maseczek i zachowywać rozsądny dystans, abyśmy Świąt nie musieli spędzać na kwarantannie…
 • Od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 odprawimy ostatnie Roraty – zapraszam, nie tylko dzieci, do gorliwej modlitwy.
 • Okazja do spowiedzi codziennie w godz. 16.00-16.45, a w Wigilię od godz. 9.00 do 11.00. Gdy zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy, zadbajmy o pobożne przeżycie tego wieczoru. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii oraz pięknych kolęd.
 • Na godz. 23.30 zapraszam na czuwanie przed Pasterką. O godz. 24.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji Młodzieży naszej parafii. W czasie tej Mszy św. kolekta zbierana będzie na Fundusz Obrony Życia.
 • W Uroczystość Narodzenia Pańskiego kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a w Niedzielę Św. Rodziny na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W tym dniu pamiętając również o św. Szczepanie tradycyjnie poświęcimy owies. Od 25.12 wznowimy transmisję Mszy św. o godz. 10.00 – zwłaszcza dla naszych chorych i starszych Parafian. Wszystkich pozostałych zapraszamy na Msze św. do kościoła oraz na Nieszpory Kolędowe na godz. 14.20.
 • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wiele interesujących artykułów, duży dodatek wigilijny oraz specjalna płyta CD z kolędami nagranymi przez Siostry Karmelitanki z Islandii. Przy prasie można jeszcze zaopatrywać się w opłatki oraz ostatnie już małe świece Caritas.
 • Przypominam o trwającym dzisiaj w godz. 9.00-16.00 w naszej Remizo-Świetlicy Kiermaszu Charytatywnym dla Kamila Gajdy.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Gruszka, Gruszka i Lebioda.
 • Dziękuję także naszym darczyńcom z Piekarni Kristof, którzy ubogacili tradycyjne paczki świąteczne dla chorych i starszych Parafian swoimi smacznymi wypiekami.
 • Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom już dziś składam serdeczne życzenia Błogosławionych, zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt!