OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.12.2021

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
26 grudnia 2021 r.

 • Dzisiaj za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu polecamy Bogu wszystkie nasze rodziny. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Po ostatniej Mszy św. zapraszam na Nieszpory Kolędowe.
 • We wtorek obchodzimy Święto św. Młodzianków, Męczenników. O godz. 17.00 będziemy się modlić za wszystkie dzieci naszej parafii, a obecnym w kościele udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Odbędzie się także losowanie głównej nagrody Roratniej.
 • W piątek przypada ostatni dzień Starego Roku – na godz. 16.00 zapraszam na Mszę św. oraz Nabożeństwo na zakończenie Roku 2021. Każdy, kto w tym dniu publicznie odmówi hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki może zyskać odpust zupełny. W tym dniu Ks. Abp udziela diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie archidiecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • W I sobotę, w Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach. Nie będzie Nieszporów.
 • Na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem kolędowym o godz. 13.30 zapraszam wiernych z ulicy Wyzwolenia od 59 do 99. Na tej Eucharystii w symbolicznej procesji na ofiarowanie możemy złożyć tradycyjną kolędową ofiarę, za którą już teraz składam serdeczne podziękowanie. Plan wszystkich Mszy św. kolędowych oraz Harmonogram odśnieżania są już umieszczone w gablotce i na naszej stronie internetowej.
 • Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 21 stycznia.
 • Za tydzień będziemy przeżywać II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
 • Kancelaria Parafialna w styczniu będzie pracować zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo lub po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są na bieżąco aktualizowane na naszej stronie internetowej.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką – świąteczny, podwójny GN, Mały GN oraz naszą gazetkę, w której znajdziemy statystykę za kończący się 2021 rok.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju kościoła – za piękną stajenkę, za zorganizowanie i przystrojenie choinek oraz naszym Paniom Florystykom za gustowne stroiki.
 • Za posprzątanie kościoła i obejścia na Święta oraz dzisiejszą niedzielę dziękuję Rodzinom: Matyjaszczyk, Folek, Paszek i Caban. Dziękuję także wszystkim, którzy przyczynili się do finalizacji wykonania ogrodzenia wokół kościoła oraz tym, którzy pomagali w odśnieżaniu.