Ogłoszenia duszpasterskie – 2.11.2014

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

Dziś przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy, zwłaszcza Ofiarę Mszy św., gdyż każdy kapłan może w tym dniu odprawić trzy Msze św. wg ustalonych przez Ojca Świętego intencji, i odpusty zyskane przez żyjących. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać do 8 listopada włącznie przez pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

We wtorek zostaną założone kolejne witraże, zapraszam więc wszystkich chętnych Parafian, bez podziału na grupy, do gruntownego sprzątania na Uroczystość Odpustową wnętrza kościoła i terenu wokół kościoła w czwartek i piątek od godz. 10.00.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszam do sakramentów. Dzieci Szkoły Podstawowej będą miały swoją miesięczną spowiedź w czwartek 06.11 od godz. 15.00 a z Gimnazjum w piątek 07.11 od  15.00. Obchód chorych, w tym miesiącu będzie w piątek 07.11 po rannej Mszy św.

Za tydzień w niedzielę, 9 listopada przypada nasz Odpust Parafialny ku czci naszego Patrona Św. Karola Boromeusza. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Katedrę w Sosnowcu, jak o to prosił Metropolita Katowicki, a za dwa tygodnie przed kościołem będzie zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Jak co tydzień serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które w tym tygodniu zadbały o czystość naszego kościoła: Były to rodziny: Otręba, Sinka i Smołka.