Ogłoszenia duszpasterskie – 26.10.2014

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam o poświęceniu naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy dziś za to, że mamy własną świątynię, blisko naszych domów i że nie musimy daleko chodzić, by korzystać z sakramentów i modlić się. Pamiętajmy też o tym, że także nasze ciała są duchowymi świątyniami, w których mieszka Bóg.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii na kwiaty do kościoła na zbliżający się Odpust Parafialny 9 listopada.

Już ostatnie 6 dni Nabożeństw Różańcowych. Niech każdy pomyśli, czy był choć raz na Różańcu?! Wszystkich Parafian, szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Różaniec codziennie o 16.15, a w dziś po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

W czwartek o 15.45 na pół godziny przed Różańcem zapraszam na katechezę do kościoła Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami, a po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17.45 zapraszam do kościoła kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami, w tym dniu nie muszą być na wspólnym odmawianiu Różańca.

W sobotę 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest to święto zmarłych, jak się błędnie mówi, bo w tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i wskazują nam drogę do świętości, która sami przeszli. Dopiero po południu po ostatniej Mszy świętej ok. 14.20 będą w kościele Nieszpory żałobne a potem procesja na cmentarz i tam Nabożeństwo za Zmarłych ok. 15.10. Można samochodami dojechać aż do cmentarza i parkować na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej do cmentarza. Bardzo serdecznie proszę o to Parafian i Gości.

W przyszłą niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy, zwłaszcza Ofiarę Mszy św., gdyż każdy kapłan może w tym dniu odprawić trzy Msze św. wg ustalonych przez Ojca Świętego intencji, i odpusty zyskane przez żyjących. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać  od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach od 01 do 08 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się za zmarłych i spełniając wyżej wspomniane warunki odpustu.

Serdeczne podziękowanie rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, są to rodziny: Biolik, Dziurosz i Polak.

Ostatni w tym roku wyjazd do Turzy Śl, na nocne czuwanie w środę 29.10 o 17.45 sprzed przystanku koło kościoła.