OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.02.2022

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
20 lutego 2022 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy siedmiu kandydatów oraz Rekolekcjonistę modlitwie wszystkich parafian.
  • Przypominam, że zgodnie z obostrzeniami w naszym kościele może przebywać 30% osób (nie licząc zaszczepionych). Proszę stosować się do zarządzeń, używać maseczek i zachowywać rozsądny dystans.
  • Wszyscy pozbawieni tej możliwości (chorzy albo przebywający na kwarantannie) są oczywiście zobowiązani do świętowania Dnia Pańskiego w miarę możliwości oraz pobożne korzystanie z licznych transmisji radiowych, telewizyjnych i internetowych.
  • We wtorek przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w środę wspomnienie św. Polikarpa.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Na bieżące rachunki oraz nowy wydatek – odrestaurowane figury i krzyż z frontonu naszej świątyni.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym zwłaszcza artykuły o niepewnej sytuacji na Ukrainie oraz o odpowiedzi Papieża-Seniora na stawiane mu zarzuty. Jest jeszcze nowy Mały Gość Niedzielny, z poręczną ściereczką, L’Osservatore Romano i nasza gazetka
  • Zachęcam do udziału w Szkole Katechetów Parafialnych-Studium Wiary, która rozpocznie swe zajęcia 25.02.2022 r. w parafii św. Stanisława w Żorach. Więcej szczegółów znajdziemy na ulotkach, które są wyłożone przy prasie katolickiej oraz na naszej stronie.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Krzysteczko, Paszek, Wojtyczko i Brudek.
  • Wszystkim, którzy nadal mają zimowe ferie życzę wiele Bożego błogosławieństwa, dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku.