OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.03.2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
20 marca 2022 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać do skrzynki przy prasie.
  • W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to już tradycyjnie Dzień Świętości Życia. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. W czasie popołudniowej Mszy św. będzie możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy prasie katolickiej można jeszcze zabrać darmowe ulotki dotyczące tego pięknego dzieła. W tym dniu w łączności z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem powierzymy Rosję i Ukrainę Matce Bożej.
  • W sobotę na godzinę 10.00 zapraszam Ministrantów i Dzieci Maryi na wspólne spotkanie przed rekolekcjami szkolnymi, które będziemy przeżywać od 4-6.04.2022 r. Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. znajdziemy próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego Bóg dopuszcza zło na Ukrainie oraz tekst o św. Józefie. Jest też Mały Gość Niedzielny z obrazkiem i modlitwą do św. Michała Archanioła. Są także do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas (małe w cenie 8 zł, duże – 15 zł). W zakrystii możemy kupić Gość Niedzielny Extra (w cenie 10 zł) w całości poświęcony św. o. Pio.
  • Wójt Gminy Suszec wraz z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zaprasza rolników do GOK-u na spotkanie informacyjne 21 marca o godz. 10.00. Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło w Suszcu zaprasza na spotkanie wiosenne 23 marca br. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00.
  • Już dziś informuję, że Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii w sobotę, 21 maja br. o godz. 10.00, będzie przewodniczyć Bp Adam Wodarczyk. Proszę poinformować świadków i rodziny.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Zielonka, Koczar i Skrzypczyk.