EDK w Kryrach

W piątek, 8 kwietnia br. wielu naszych Parafian wzięło udział w namiastce Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, której trasa rozpoczęła się pod krzyżem na naszym Parafialnym Cmentarzu, a zakończyła przy krzyżu misyjnym pod kościołem. Wierni przeszli do świątyni nie wygodnym asfaltem, czy chodnikami, ale po miedzach między malowniczymi polami naszej wioski. Droga może nie była zbyt uciążliwa, nie przeszkadzał nam także hałas ruchu ulicznego, ale ekstremalny wiatr towarzyszył rozważaniom. Na szczęście zapowiadany deszcz zaczął padać dopiero wtedy, gdy już weszliśmy do naszego przytulnego kościoła.

Tym bardziej dziękuję tym, którzy zdobyli się na ten wysiłek i czynnie zaangażowali się w przeżycie tego niezwykłego nabożeństwa. „Bóg zapłać” zwłaszcza rodzinom dzieci pierwszokomunijnych – ojcom za niesienie krzyża, dzieciom za niesienie świec, mamom, babciom i dziadkom za gorliwą modlitwę.

Dziękuję kandydatom do bierzmowania – za prowadzenie rozważań i niesienie nagłośnienia, Służbie Liturgicznej i wszystkim uczestnikom – za modlitewne skupienie i włączenie się we wspólny śpiew. Dziękuję także za piękne zdjęcia, które możemy zobaczyć w Galerii. Oby ta Droga Krzyżowa zapadła głęboko w naszą pamięć i uświadomiła nam, że każdego dnia możemy kroczyć razem z Chrystusem po naszych życiowych ścieżkach.