OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.09.2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
20 września 2020 r.

• Dziś obchodzimy 54 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, aby we wszystkich mediach zawsze przekazywano prawdę. Polecajmy media katolickie – wspierajmy je modlitwą i ofiarnością. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Mateusza, w środę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, a w sobotę wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana – swoje imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Otoczmy go naszą modlitwą.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W tym dniu zapraszam szczególnie na Mszę św. o godz. 10.00, która będzie odprawiana za zmarłego ks. Proboszcza Edwarda Słupika.
  • Rozpoczęliśmy już przyjmowanie Intencji Mszalnych na rok 2021. Jest jeszcze sporo wolnych terminów – zapraszam do zamawiania. Kancelaria parafialna będzie czynna już tylko w normalnych godzinach. Należy też uregulować opłaty cmentarne.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe refleksje katechety o religii w szkole, relację z odpustu w Pszowie oraz artykuł o groźnych skutkach pandemii. Jest także L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, nasza gazetka i nowe czasopisma misyjne.
  • Na plakatach w gablotce znajdziemy reklamę najnowszego filmu o św. Janie Pawle II – WOJTYŁA. ŚLEDZTWO, który od 25.09.2020 r. można będzie zobaczyć w kinach oraz zachętę CARITAS do pomagania rodzinom w Syrii i Bejrucie.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Bartecki, Matejaszczyk, Polak i Biolik.