OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.09.2020

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
13 września 2020 r.

  • Dziś obchodzimy Dzień Fatimski. Duchowo łączymy się z pielgrzymką do Sanktuarium NMP w Pszowie, i Odpustem ku czci Imienia Maryi w Radostowicach. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W imieniu Ojca Dyrektora dziękuję również za wszelkie ofiary składane do Skarbony na Radio Maryja, które są regularnie przekazywane. W gablotce możemy przeczytać list, który parafia otrzymuje co miesiąc oraz reklamę nowych specjalności na studiach w Toruniu.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Różaniec Fatimski.
  • W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. zachęcam do licznego udziału we Mszy św. oraz do przyniesienia krzyży. Dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.
  • We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie NMP Bolesnej, a w środę wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana W III piątek miesiąca wypraszajmy gorliwie Boże Miłosierdzie. W tym dniu przypada także święto św. Stanisława Kostki, patronaPolski i młodzieży.
  • W tym tygodniu obchodzimy również kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież oraz wychowawców.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna zasadniczo będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. Wiele ciekawych artykułów w nowym Gościu Niedzielnym. Jest także L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych i Karolowy Periodyk