OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.10.2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
20 października 2019 r.
ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

  • W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym pod hasłem Ochrzczeni i posłani przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą szczególny Tydzień Misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcam także do włączenia się w Akcję prowadzoną przez Dzieci Maryi, z której dochód będzie przeznaczony na potrzeby Kościoła w Chinach.
  • Dziś odbywa się również tradycyjnie liczenie wiernych.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe, prowadzone dziś tradycyjnie w różnych językach. Zachęcam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października.
  • We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę będzie ZMIANA CZASU na zimowy. Po niej Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Na cmentarzu już została wykonana alejka – teraz tylko trzeba za nią zapłacić…
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy bardzo ciekawą refleksję po Wyborach Parlamentarnych, przedstawienie sylwetki naszej noblistki Olgi Tokarczyk oraz przypomnienie działalności błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Polecam także w cenie 10 zł Kalendarz Gościa Niedzielnego na rok 2020 – Rok św. Jana Pawła II.
  • Przy prasie pojawiły się już Kartki Wypominkowe – można sobie za darmo zabrać. Bardzo proszę, by CZYTELNIE je wypełniać i składać w zakrystii. Za naszych bliskich zmarłych będziemy się modlić od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada.
  • Na stronie internetowej w zakładce Intencje Mszy św. pojawiła się informacja, o wolnych intencjach w roku 2020 – polecam się zapoznać, zanim przyjdziemy zamówić.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę oraz za piękne kwiaty składam Rodzinom: Pająk, Paździor i Młotek.