Kongres w Rudach

19 października w Rudach odbył się Metropolitalny Kongres Misyjny. Zgromadził w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej ponad 600 osób z terenu górnośląskiej metropolii kościelnej oraz diecezji sosnowieckiej. Wśród nich byli także przedstawiciele naszej Parafii.

Najważniejszym dziełem misyjnym jest modlitwa – mówił do zebranych w Rudach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Trzeba się modlić za misjonarzy, w intencji misji. Ta modlitwa jest ogromnie ważna. A jeżeli przybiera ona formę modlitwy różańcowej, to jest szczególnie miła Boga, bo wtedy razem z nami modli się Ta, która jest pierwszą misjonarką, Matka Jezusa Chrystusa.

Trwajmy zatem gorliwie na modlitwie – szczególnie w rozpoczynającym się Tygodniu Misyjnym, który stanowi centrum Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Wypraszajmy ufnie nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Do akcji finansowego wsparcia Misji – oprócz kolekty przeznaczonej tradycyjnie na ten cel – włączyły się również Dzieci Maryi naszej Parafii, które zorganizowały Kiermasz książek o tematyce religijnej. Dzięki hojności zainteresowanych udało się zebrać 750 zł, które zostaną przekazane misjonarzom pracującym w Chinach. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać!