OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.12.2020

IV NIEDZIELA ADWENTU
20 grudnia 2020 r.

  • Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Kończy się nasze bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czy już zdążyliśmy wyprostować ścieżki naszego życia? Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00. W środę i czwartek w godz. 9.00-10.00 oraz 16.00-17.00. Gdy zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy, zadbajmy o pobożne przeżycie tego ważnego wieczoru. Niech nie zabraknie przede wszystkim wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii i śpiewu pięknych kolęd.
  • Pasterkę jak zwykle poprzedzi krótkie czuwanie od godz. 23.30. O godz. 24.00 rozpoczniemy uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji Młodzieży naszej parafii. Eucharystia i czuwanie będą także transmitowane online na naszym parafialnym kanale YouTube. Dlatego bardzo proszę, aby nie wybierać się tłumnie do kościoła, bo nadal obowiązują dotychczasowe obostrzenia…
  • Na Pasterce kolekta zbierana będzie na Fundusz Obrony Życia, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a w Święto św. Szczepana na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W tym dniu tradycyjnie poświęcimy owies, odbędzie się także pierwsza Msza św. z błogosławieństwem kolędowym. Proszę, aby wybrali się na nią tylko przedstawiciele poszczególnych rodzin – tak, by liczba wiernych nie przekroczyła wciąż obowiązującego, dopuszczalnego limitu. To samo dotyczy świątecznych Nieszporów Kolędowych, które odprawimy 25 i 26 grudnia.
  • 25 grudnia br. – zgodnie z zaleceniem KEP – będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 w intencji Parafian. Od tej Uroczystości w Niedziele i święta nakazane będziemy transmitować Msze św. o godz. 10.00 i 13.30. „Bóg zapłać” Panu Tomaszowi Kubica za pomoc w instalacji i uruchomieniu osprzętu umożliwiającego te transmisje.
  • Przyszła niedziela to Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym wiele ciekawych artykułów – o kolędzie w czasie pandemii, o duchowej opiece nad chorymi oraz duży dodatek wigilijny. Jest też nowy numer Małego Gościa z Szopką Betlejemską do samodzielnego montażu. Przy prasie można jeszcze zaopatrywać się w opłatki oraz małe świece Caritas w cenie 6 zł.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam przedstawicielkom 2 Rodzin Wilczek i Rodziny Pająk.
  • Wszystkim Parafianom już dziś składam serdeczne życzenia – mimo wszystko – Błogosławionych, zdrowych i radosnych Świąt!