OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.03.2021

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 marca 2021 r.

• Witamy serdecznie w naszej parafii ks. dra Tadeusza Czakańskiego,  Archidiecezjalnego Rekolekcjonistę i opiekuna Grupy 33, który w tym roku poprowadzi nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Życzymy światła Ducha Świętego oraz serc otwartych na działanie Słowa Bożego. Rozpoczynamy dzisiaj II część Wielkiego Postu, o charakterze pasyjnym. Zachowujemy zwyczaj zasłonięcia krzyży – aż do Wielkiego Piątku.
  • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta na każdej Mszy św. będzie przeznaczona do dyspozycji Rekolekcjonisty – jako wyraz naszej wdzięczności za trud Jego posługi. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00 i co dzień w czasie rekolekcji.
  • Z zachowaniem wymogów epidemicznych zapraszam w niedziele po Mszy św. o godz. 13.30 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym oraz na Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm w czasie każdej Mszy św. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na świąteczny wystrój kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuły o Drodze Krzyżowej i o jakości powietrza, którym oddychamy. Są jeszcze nowe nry L’Osservatore Romano, nowe czasopisma Misyjne i nasza gazetka. Są także do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Boryś, Koczar i Skrzypczyk.