OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.03.2021

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
LAETARE – NIEDZIELA RADOŚCI
14 marca 2021 r.

• Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji rzymskiej „niedzielą róż”, ponieważ w tamtym klimacie obdarowywano się różami, które w tym czasie zakwitały. U nas symbolicznie pojawia się w liturgii różowy kolor ornatu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • Z zachowaniem wymogów epidemicznych zapraszam w niedziele po Mszy św. o godz. 13.30 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym oraz na Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać do skrzynki przy prasie katolickiej.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • W środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam do kościoła na krótkie spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • W III piątek miesiąca wypraszajmy szczególnie Boże Miłosierdzie. W tym dniu przypada też Uroczystość św. Józefa. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. Od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych parafian – proszę o zgłoszenie ich do środy 17.03.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi w tym roku ks. dr Tadeusz Czakański. Ramowy plan jest już zamieszczony w gazetce, w gablotce i na stronie internetowej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek – magnes ze św. Józefem oraz artykuły o historycznej podróży papieża Franciszka do Iraku i o rocznicy śmierci bpa Czesława Domina. Jest jeszcze nasz Karolowy Periodyk i ulotki o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Są także do nabycia małe i duże Wielkanocne Paschaliki Caritas oraz gratisowe dodatki – ulotki i krówki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Pastuszka, Kuczera i Zielonka.