OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.01.2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA
NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
22 stycznia 2023 r.

• Trwając w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Zwykłą – Niedzielę Słowa Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Wszystkim Dziadkom składamy najlepsze życzenia z okazji ich Święta.
  • W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę nawrócenie św. Pawła, w czwartek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, a w sobotę św. Tomasza z Akwinu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – głównie na pokrycie kosztów ogrzewania.
  • Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych zasadniczo jest nieczynna. Pilne sprawy możemy załatwić w poniedziałek i środę, po Mszy św. Na naszej stronie internetowej pojawiła się już informacja o wolnych intencjach do końca tego roku – zachęcam do zapoznania się i zamawiania (można również mailowo).
  • Zachęcam do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji na cały rok w Brennej, Kokoszycach i Koniakowie podane są na plakacie w gablotce. Zapraszam też na kolędowanie przy Stajence w Katowicach-Panewnikach.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów – m.in. o kandydatce na ołtarze, świeckiej misjonarce – Helenie Kmieć oraz o ciągłych dyskusjach nad karą śmierci. Jest jeszcze L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
  • Już dziś informuję, że naszym Cmentarzem będzie się opiekować pan Dariusz Tyc z Suszca. Dane kontaktowe i wszelkie informacje dotyczące załatwiania formalności pogrzebowych znajdziemy na naszej stronie internetowej w zakładkach: Sakramenty i Sakramentalna – Pogrzeb.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Smorzik, Malcharek, Knaś i Kania. Przypominam także, że Harmonogram odśnieżania możemy znaleźć w naszej gazetce, gablotce i na stronie internetowej parafii. Dziękuję tym, którzy włączyli się w prace przy odśnieżaniu kościoła i obejścia.
  • Tym, którzy już mogą cieszyć się wypoczynkiem na zimowych feriach życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, bezpiecznych podróży i dobrej pogody. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.