OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.01.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
29 stycznia 2023 r.

• Dziś przeżywamy Światowy Dzień Trędowatych. Szczególnie pamiętajmy w naszej modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – głównie na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • We wtorek wspominamy św. Jana Bosko, a w piątek św. Błażeja.
  • W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. W czasie Eucharystii będą poświęcone gromnice, a na Mszy św. wieczornej uroczyście poświęcę także świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Kolekta w tym dniu będzie tradycyjnie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  • W tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Dla dzieci dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek (17 lutego) od godz. 9.00.
  • W przyszłą sobotę zapraszam do naszego Domu Parafialnego na godz. 9.30 Ministrantów oraz wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji – na utrzymanie domów rekolekcyjnych.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów – m.in. o życiu Maryi po Ofiarowaniu Chrystusa w świątyni, a także dodatek o św. Janie Pawle II. Jest także Mały Gość Niedzielny – a w nim obrazek z piękną modlitwą za Babcie i Dziadków oraz ciekawe artykuły o Benedykcie XVI, L’Osservatore Romano, nowe czasopisma misyjne i nowy nr naszej gazetki.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Piszczek, Szczypka i Urbaniec.
  • Dziękuję Parafianom za bardzo życzliwe przyjęcie w czasie kolędy i wspólną modlitwę połączoną z błogosławieństwem naszych domów i rodzin. Prośby, uwagi oraz nowe pomysły zostały zapisane, będą omówione na zebraniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej i w miarę możliwości realizowane. Bardziej szczegółowe podsumowanie kolędy przedstawię w przyszłą niedzielę.