Ogłoszenia duszpasterskie – 22.06.2014

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś dzień skupienia pracowników Służby Zdrowia. Początek o godz. 16.00 w Katowicach w Parafii Mariackiej przy Pl. Ks. Emila Szramka 1.

W zeszłą niedzielę odbył się w Górze pogrzeb naszego Parafianina Ks. Piotra Zegrodzkiego. Dziękuję pocztom sztandarowym i delegacji z naszej Parafii z wieńcem za udział w pogrzebie. Ks. Piotr zapisał się na stałe w naszej pamięci, między innymi przez ostatnia książkę „Śladami Św. Karola Boromeusza do spotkania z Janem Pawłem II Wielkim”, w której opisał między innymi odwiedziny Kard. Karola Wojtyły w Kryrach.

W piątek o godz. 10.00 jest Msza św. dziękczynna z ok. zakończenia Roku Szkolnego 2013/2014. Zapraszam też rodziców.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w budowę ołtarzy na Boże Ciało, szczególnie dziękuję Państwu Wilczkom, Janduda, Wolnik i rodzinom: Biały, Gruszka i Koczar a także pocztom sztandarowym i strażakom za niesienie baldachimu, lampionów i za troskę o porządek i bezpieczeństwo. W dni tzw. Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień zapraszam wszystkich, szczególnie Dzieci Pierwszokomunijne w strojach i dziewczynki do sypania kwiatów na tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła dziś o godz. 14.20 i w tygodniu przed Mszy św. o 17.30. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje post piątkowy). Przed Mszą św. o godz. 17.30 odprawimy specjalne nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego i ostatnią procesję. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie już od 16.30.

Kolekta z Bożego Ciała była na pokrycie kosztów zakupionego nowego nagłośnienia na procesje. Dziś kolekta jest na potrzeby parafii a za tydzień kolekta będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.

W poniedziałek godz. 19.30 na probostwie odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Proszę o przybycie wszystkich członków.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła rodzinom: Czardybon, Otremba, Szlezak i Juras.

Zmarł Józef Gruszka z ul. Wyzwolenia. Pogrzeb 30.06.2014 o godz. 10.00.