Ogłoszenia duszpasterskie – 29.06.2014

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. „Świętopietrze”. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W tym tygodniu przypadają I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci i Młodzież zapraszam do spowiedzi przed każdą Mszą św. wieczorną lub w piątek już od godz. 17.00. Obchód chorych będzie w piątek 04.07. po Mszy św. porannej, od godz. 09.00.

W przyszła niedzielę 6 lipca jest patronalne święto Apostolstwa Chorych. Pielgrzymka chorych odbędzie się w sobotę 5 lipca. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwie.

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Warto poświęcić w tym czasie więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Starajmy się nie tylko nie zapominać w tym czasie o Bogu i praktykach religijnych, zwłaszcza o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, ale wręcz przeciwnie przez odpoczynek i kontakt z pięknem przyrody odczuć bliskość Boga. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na wypoczynek, by zwrócili się do kierownictwa kolonii i obozów letnich ze sformułowanym na piśmie żądaniem, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Farana, Gorzko i Orlik. Rodzinie Gorzko dziękuję za wykoszenie traw przy płotach, koło dzwonnicy i Groty.

W sobotę 19 lipca jest organizowany wyjazd do Zakopanego. Odjazd o godz. 05.50 z parkingu koło kościoła. W programie Msza św. i wolny czas do godz. 19.00. Zapisy w zakrystii już tylko do soboty tego tygodnia.