OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.01.2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA
24 stycznia 2021 r.

• Trwając w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego i Dzień Solidarności z Chorwacją. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a po Mszy św. możemy złożyć nasz dar dla poszkodowanych Chorwatów. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Przypominam, że nadal w kościołach może być 1 osoba na 15 m2, co w naszej świątyni daje tylko 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
  • Całymi rodzinami możemy oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła, która jest w każdą niedzielę o godz. 10.00.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, we wtorek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa oraz Dzień Islamu, a w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Zostaną także odprawione ostatnie Msze św. z błogosławieństwem kolędowym dla Parafian z ulicy Nierad.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszły wtorek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Już dziś zapowiadam, że na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy świece i medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
  • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje w przyszłym roku są podane na stronie internetowej.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym szczególnie artykuł o tym jak edukacja zdalna wpływa na dzieci i młodzież oraz o fenomenie polskich skoczków narciarskich. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z bezpłatnym dodatkiem – podstawką pod smartfona, L’Osservatore Romano, nasza gazetka i nowe czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gajda, Sinka i Słomka. Przypominam także, że w gablotce i na stronie internetowej już od grudnia jest zamieszczony Harmonogram odśnieżania…