OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.03.2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26 marca 2023 r.

 • Witamy serdecznie w naszej parafii ks. dra hab. Adama Sobczyk, który poprowadzi nasze Parafialne Misje Święte. Życzymy światła Ducha Świętego oraz serc otwartych na działanie Słowa Bożego. Rozpoczynamy dzisiaj II część Wielkiego Postu, o charakterze pasyjnym. Zachowujemy w kościele zwyczaj zasłonięcia krzyży – aż do Wielkiego Piątku.
 • Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na świąteczny wystrój kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Na godz. 14.30 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi do nas Ojciec Misjonarz.
 • Plan Misji jest zamieszczony w gablotce i na naszej stronie internetowej – postarajmy się znaleźć czas nie tylko na Naukę Stanową, ale także na Adorację i Sakrament Pokuty, aby już przygotować się na Święta.
 • Kancelaria parafialna ze względu na Misje w tym tygodniu będzie zasadniczo nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św.
 • W piątek od godz. 9.30 odwiedzimy chorych i starszych parafian – nowe osoby proszę zgłosić do środy w zakrystii. O godz. 17.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy Nabożeństwem za zmarłych na parafialnym Cmentarzu i przejdziemy do kościoła. Odbędą się także Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Szczegóły na stronie www.edk.org.pl
 • W sobotę o godz. 10.00 zapraszam na Nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci przedszkolnych i matek w stanie błogosławionym. O godz. 12.00 odbędzie się Spotkanie Misyjne dla wszystkich Czcicieli Matki Bożej, Róż Różańcowych, Dzieci Maryi i Ministrantów. Po Mszy św. wieczornej odprawimy Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła, które zakończymy zawierzeniem Parafii Świętej Rodzinie z Nazaretu i Apelem Maryjnym.
 • Za tydzień już Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm w czasie każdej Mszy św. (szczególnie uroczyste o godz. 10.00). Kolekta na każdej Mszy św. będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca Misjonarza i Zgromadzenia św. Rodziny – jako wyraz naszej wdzięczności za trud Jego posługi.
 • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o jednak męczeńskiej śmierci ks. Franciszka Blachnickiego oraz o wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Jest też Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka. Są jeszcze do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas (małe w cenie 10 zł, duże – 15 zł).
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kumor, Sojka i Ksiądz. Dziękuję także tym, którzy włączyli się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 • Pan Wójt zaprasza rolników 29.03 o godz. 10.00 do GOK-u na szkolenie.