OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.04.2020

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA BIBLIJNA
26 kwietnia 2020 r.

• Dzisiejszą Niedzielę obchodzimy w Kościele jako Niedzielę Biblijną. Cały tydzień przeżywać będziemy jako Tydzień Biblijny. Ma to zachęcić nas wszystkich do częstszego sięgania po Słowo Boże. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary, te złożone w kościele i wpływające na nasze konto, składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych transmitowanych w mediach.
  • Przypominam, że w naszym kościele w czasie liturgii (także w niedziele) może przebywać 15 osób. Miejsca dla wiernych są oznaczone kartkami. Pierwszeństwo udziału mają wierni, którzy zamówili intencję mszalną (prośba, żeby przyszli nieco wcześniej, by nie zastać zamkniętych drzwi…). W kościele należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunię świętą przyjmujemy na rękę. Przyjmując komunię należy odsłonić usta starając się nie dotykać zewnętrznej części maseczki. Znak pokoju przekazujemy przez ukłon.
  • W związku z epidemią nie będzie w tym roku nabożeństw majowych, ale po każdej Mszy świętej będziemy odmawiali Litanię Loretańską. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w rodzinach.
  • W tym tygodniu w środę obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, w piątek święto św. Józefa, a w sobotę – przeniesioną z niedzieli 3.05 – Uroczystość NMP Królowej Polski. Przypadają także I piątek i sobota miesiąca. Z powodu trwających obostrzeń nie odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian.
  • Przyszłą Niedzielę, IV Wielkanocną, będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji wszystkich Strażaków. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy wiele ciekawych artykułów – m.in. o oczyszczonym z zarzutów australijskim kardynale, który 13 miesięcy spędził w ciężkim więzieniu oraz o świętej Katarzynie ze Sieny, która również żyła w czasie klęsk i zarazy.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Czarnula, Kopala, Folek i Adamski.
  • Ostateczne decyzje odnośnie do I Komunii Św. podejmiemy po 2 maja, kiedy to oficjalnie wypowie się Konferencja Episkopatu Polski.