OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.05.2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
26 maja 2024 r.

  • W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej – oby wszyscy tę szansę zdążyli wykorzystać. Dziś także obchodzimy Dzień Matki i odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Pamiętajmy o Mamach i o pątnikach w naszej modlitwie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek Święto Nawiedzenia NMP, a w I sobotę czerwca – wspomnienie św. Justyna i Dzień Dziecka.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji, która rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 10.00 przy ulicy F. Klimy 15. Przejdziemy do kościoła ulicą F. Klimy, Krętą i Wyzwolenia. Raz jeszcze proszę nie tylko wyznaczone osoby, ale także sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu ołtarzy, a wszystkich parafian o przystrojenie okien domów i całej trasy procesji. Dajmy świadectwo wiary przez czynne włączenie się w modlitwę i eucharystyczne pieśni. Przypominam, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.
  • Na procesję Bożego Ciała, ale także w dni Oktawy tej Uroczystości zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów. Do niesienia baldachimu, lampionów oraz utrzymania porządku procesji zapraszam Strażaków. Zapraszam także nasze poczty sztandarowe i zachęcam do ubrania pięknych strojów regionalnych. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej – jeśli pogoda pozwoli – odprawimy nabożeństwo z procesją teoforyczną wokół kościoła.
  • W piątek ks. Abp udziela w naszej archidiecezji dyspensy od postu – korzystających prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.
  • W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na świętowanie Dnia Dziecka do Domu Parafialnego Ministrantów i chętnych do służby przy Ołtarzu.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – głównie na odnowienie elewacji, które już niebawem rozpoczniemy.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o ocenie objawień i cudów oraz tekst o nowych diakonach stałych w naszej archidiecezji. Jest także nowy Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni oraz obejścia na Uroczystość Najświętszej Trójcy składam Rodzinom: Szyndzielorz, Góra, Kaczyński, Szymik i Król.