Uczestniczę… w Bożym Ciele

Tradycyjnie już, przy pięknej pogodzie, rozpoczęliśmy świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wdzięczni za ten słoneczny poranek zgromadziliśmy się na Eucharystii, by uświadomić sobie po raz kolejny, że to ona buduje wspólnotę Kościoła.

Po niej przeszliśmy z Najświętszym Sakramentem do kolejnego ołtarza, by odkryć na nowo, że Eucharystia ma nas otwierać na potrzeby braci, a my – jak Uczniowie – mamy współpracować z Jezusem rozmnażającym dla nas Chleb.

Następny ołtarz i Ewangelia o Uczniach w Emaus przypomniały nam, że tylko nasze osobiste spotkanie z Chrystusem może nas inspirować do głoszenia Dobrej Nowiny.

Wreszcie ostatni ołtarz i ewangeliczne wezwanie do jedności pokazały, że każda dobrze przeżyta Msza św. najdoskonalej wyraża nasze trwanie we wspólnocie Kościoła.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zechcieli czynnie uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu dla naszej wspólnoty parafialnej. Tym, którzy zbudowali piękne ołtarze, wzięli udział w Eucharystii i procesji, przystroili okna swoich domów oraz w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości – Służbie liturgicznej, Szafarzom, Pani Organistce, Pocztom Sztandarowym, Dzieciom Pierwszokomunijnym i młodszym dzieciom oraz naszym Strażakom za niesienie baldachimu, latarni i dbanie o bezpieczeństwo procesji. Obyśmy dali podobne świadectwo wiary przez całą oktawę Uroczystości Bożego Ciała.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej Galerii.