OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.07.2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2020 r.

• Dziś duchowo łączymy się z mieszkańcami Sikowca, którzy przeżywają odpust ku czci św. Anny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Po każdej Mszy św. pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy.
  • W tym tygodniu w środę wspominamy św. Martę, piątek św. Ignacego z Loyoli, a w I sobotę sierpnia – św. Alfonsa Marię Liguoriego.
  • W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Tradycyjnie przy obrazie Bożego Miłosierdzia będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W niedzielę 2 sierpnia przypada także odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze naszZdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o Babci Pana Jezusa – św. Annie oraz o sytuacji w Polsce po wyborach. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, czasopisma misyjne i nasza gazetka.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Pustelnik, Kasprzyk i Klimek.
  • Za wykoszenie trawy wokół kościoła, probostwa i gruntowne odświeżenie naszego parkingu oraz za kwiaty i dekorację kościoła dziękuję rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych.
  • Wójt Gminy Suszec informuje o konsultacjach dotyczących wariantów przebiegu przez teren naszej gminy tras kolejowych (w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego). Szczegóły znajdziemy na stronie gminy oraz w naszej gablotce. Do 30 lipca możemy jeszcze zgłaszać uwagi.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.