OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.08.2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2020 r.

• Dzisiaj przypada także odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze naszZdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym tradycyjnie wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Przy obrazie Bożego Miłosierdzia jest już wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – zachęcam do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę wspomnienie św. Dominika. Przypadają także I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy 7 sierpnia, od godz. 9.00. Przypominam, że – ze względu na pandemię – nie jest to obowiązkowe. Proszę o zgłoszenie chętnych (nawet, jeśli zawsze byli na liście) do czwartku w zakrystii. Jeśli ktoś chce, aby w niedzielę odwiedzali go z Komunią św. Szafarze, proszę również indywidualnie to zgłosić.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Parafia w Rudziczce będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe – Suma o godz. 10.30, Nieszpory o godz. 15.00.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o pięknych katedrach we Francji oraz o problemie między nieważnością a nierozerwalnością małżeństwa. Jest również sierpniowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk i nowe czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Klimek, Malczyński i Jaszczak.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.