OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.09.2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
27 września 2020 r.

 • Dziś obchodzimy 106 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
 • W poniedziałek wspominamy św. Wacława, we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a w piątek św. Aniołów Stróżów. W czwartek rozpoczyna się różańcowy miesiąc październik. W tygodniu (także we wtorki) zapraszam na różaniec o godz. 17.30, w soboty o godz. 16.30. Poprowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który już jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 2 października, od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci i młodzieży dodatkowo w czwartek i piątek już od godz. 17.00.
 • W piątek, w czasie Mszy św. szkolnej zostaną uroczyście pobłogosławione różańce dzieciom, które przystąpią do I Komunii Św. Po Mszy św. szkolnej odbędzie się krótkie spotkanie z młodzieżą, która rozpocznie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 • W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się ważna zbiórka wszystkich ministrantów. Dzieci Maryi zapraszam codziennie na Różaniec.
 • Nasza parafia tradycyjnie włączy się w akcję zbierania elektrośmieci, z której dochód będzie przeznaczony na potrzeby Misji. Zużyty sprzęt można składać przy zewnętrznym garażu budynku katechetycznego 3 i 5.10.2020 r.
 • Rozpoczęliśmy już przyjmowanie Intencji Mszalnych na rok 2021. Jest jeszcze sporo wolnych terminów – zapraszam do zamawiania. Kancelaria parafialna będzie czynna już tylko w normalnych godzinach. Należy też uregulować opłaty cmentarne.
 • W przyszłą niedzielę w całej Polsce specjalna kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ks. Abp Wiktor Skworc już dziś zaprasza 10.10.2020 r. do Katedry na IX Pielgrzymkę „Żywego Różańca”.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuł o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w rodzinie; o tajemnicy spowiedzi oraz o wspólnotach Żywego Różańca. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
 • Wydział duszpasterski naszej kurii ogłosił, że „aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy”. Dlatego po Świętach Narodzenia Pańskiego za mieszkańców poszczególnych ulic odprawiona będzie Msza św. połączona ze specjalnym błogosławieństwem dla rodzin.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gozdek, Dziurosz, Otremba i Zimnol.