OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.01.2024

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
28 stycznia 2024 r.

• Dziś przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Trędowatych. Szczególnie pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję w imieniu dzieci z Betlejem za ofiary składane przy Stajence.
  • W środę wspominamy św. Jana Bosko, a w sobotę św. Błażeja – po Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  • W I piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i 17.00. W czasie Eucharystii będą poświęcone gromnice, a na Mszy św. wieczornej uroczyście poświęcę także świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Kolekta w tym dniu będzie tradycyjnie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  • W tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dzieci mają ferie zimowe zapraszam więc nie tylko w I piątek… Msze św. codziennie o godz. 17.00 – również we wtorek (na prośbę zamawiających intencję), a od czwartku także o godz. 8.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek (16 lutego).
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona również na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele ciekawych artykułów – m.in. o proponowanych rewolucyjnych zmianach w polskiej szkole – nie tylko w katechezie oraz ciekawy tekst o wynikach konkursu na szopkę w kościele i w domu – co ciekawe prym wiedzie parafia Brzeźce i Mizerów – gratulujemy. Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i nowy nr naszej gazetki.
  • Zachęcamy wiernych do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji już na cały rok w Brennej, Koniakowie i Kokoszycach podane są na plakacie w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Bugdoll, Sinka i Słomka.
  • Wszystkim, którzy już mogą wypoczywać na zimowych feriach, życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrej pogody, zdrowia i bezpiecznych podróży. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.