OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.05.2022

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
29 maja 2022 r.

  • Dziś, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, odbywa się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Pamiętajmy o pątnikach w naszej modlitwie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na ostatnie już Nabożeństwa Majowe – dziś na godz. 14.20.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Jana Sarkandra, we wtorek Święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna i Dzień Dziecka, a w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. Trwamy także w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • Przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dodatkowo – zwłaszcza dla dzieci i młodzieży – w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w II piątek – 10.06, od godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Od 1 czerwca rozpocznie się także rekrutacja do tej uczelni, szczegóły na stronie internetowej wydziału.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o najnowszym filmie o św. Janie Pawle II oraz wywiad z kapelanem szpitala wojennego w Charkowie. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i nowy nr naszej gazetki.
  • W imieniu Pana Wójta przypominam, że do 30 czerwca należy złożyć deklarację o sposobie ogrzewania naszych budynków. Więcej szczegółów w gablotce.
  • Pojawiło się tam również podziękowanie dla Dzieci Komunijnych z Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie, za przekazane chorym bombonierki. Zamieściłem tam też listę Parafian zaproponowanych do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę się zapoznać, aby już 12 czerwca br. odpowiedzialnie wybrać naszych nowych przedstawicieli.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom Rodzin: Skaźnik, Szlachta, Macoń i Staroń.