OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.09.2019

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
29 września 2019 r.

• Dziś obchodzimy 105 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Hieronima, we wtorek rozpoczyna się różańcowy miesiąc październik, a w tym roku także Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W tygodniu (także we wtorki) zapraszam na różaniec o godz. 17.15, w soboty o godz. 16.15. Poprowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który już jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Obecność prowadzących w danym dniu jest obowiązkowa.
  • We wtorek wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę św. Faustynę Kowalską. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 4 października, od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci w czwartek i piątek od godz. 17.00, dla młodzieży w piątek od godz. 19.15.
  • W piątek, w czasie Mszy św. szkolnej zostaną uroczyście pobłogosławione różańce dzieciom, które przystąpią do I Komunii Św. Po Mszy św. szkolnej i młodzieżowej odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami dzieci i młodzieży. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. W tym dniu odbędzie się także Pielgrzymka Nauczycieli do Piekar. Szczegóły znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej.
  • Dziękuję tym, którzy już zamówili Intencje Mszalne na rok 2020. Jest jeszcze sporo wolnych terminów. Kancelaria parafialna będzie czynna w normalnych godzinach. Należy także uregulować opłaty cmentarne.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. specjalny dodatek – „Margaretkę” z modlitwą za kapłanów. Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni – zachęcają dziennikarze. Jest także Mały Gość Niedzielny – w nim historia obrazu Królowej Różańca Świętego w Pompejach, nowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano i nowe czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Lebioda i Matyjaszczyk.