OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.12.2019

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
29 grudnia 2019 r.

  • Dzisiaj za wstawiennictwem Świętej Rodziny z Nazaretu polecamy Bogu wszystkie rodziny naszej Parafii. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory Kolędowe.
  • We wtorek przypada ostatni dzień Starego Roku – o godz. 16.00 zapraszam na Mszę św. dziękczynną oraz Nabożeństwo na zakończenie Roku 2019. Każdy, kto w tym dniu publicznie odmówi hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełni zwykłe warunki może zyskać odpust zupełny.
  • W środę, w Dzień Nowego Roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w  Katowicach. Nie będzie Nieszporów.
  • W czwartek przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed poranną Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy 3 stycznia od godz. 9.00. Tych, którzy mieszkają na ul. Franciszka Klimy odwiedzimy w czasie kolędy.
  • Za tydzień będziemy przeżywać II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Już dziś zapraszamy na koncerty kolęd, które odbędą się 6 stycznia w Baranowicach i w Pszczynie. Szczegóły na plakatach w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Tam również zamieszczony jest plan Kolędy. W sobotę, 18 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić wcześniej telefonicznie lub w zakrystii.
  • Kancelaria Parafialna w czasie kolędy jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św. porannej.
  • Raz jeszcze składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego, świątecznego wystroju kościoła oraz posprzątali kościół i obejście na Święta – Rodzinom: Kudła, Urbanek i Paszek. Dziękuję także za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę Rodzinom: Pastuszka, Zielonka i Skrzypczyk.