OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.01.2020

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
5 stycznia 2020 r.

  • Trwamy w radości okresu Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać!”. Dziś nie będzie Nieszporów, ale zapraszamy w imieniu wspólnoty Cenacolo na misterium o Bożym Narodzeniu, które odbędzie się w ogrodzie parafialnym w Suszcu o godz. 17.00.
  • W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) oraz Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta będzie przeznaczona na Misje. W tym dniu przypada także Dies Episcopi – czyli rocznica konsekracji naszego Metropolity Ks. Abpa Wiktora Skworca oraz jego Biskupów Pomocniczych – Marka i Adama. Otoczmy naszych Pasterzy gorącą modlitwą. W tym dniu poświęcimy także kadzidło i kredę, którą oznaczamy w czasie kolędy drzwi naszych domów. Zamiast Nieszporów nasi kolędnicy misyjni przedstawią Bożonarodzeniową Scenkę oraz poproszą nas o wsparcie dla Misji. Serdecznie zapraszamy!
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła. O godz. 9.30 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: m.in. ciekawy artykuł o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o tym, dlaczego drożeje energia elektryczna. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, czasopisma misyjne i L’Osservatore Romano.
  • W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest cały plan Kolędy. W sobotę, 18 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić wcześniej telefonicznie lub w zakrystii. Przypominam, że kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich jest nieczynna. Pilne sprawy możemy załatwić w poniedziałek i środę, po porannej Mszy św.
  • Zachęcamy wiernych do przeżycia rekolekcji zamkniętych. Terminy rekolekcji na cały rok w Brennej, Panewnikach i Kokoszycach podane są na plakacie w gablotce. Tam również znajdziemy program kolędowania przy Stajence w Panewnikach.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Koczar, Boryś i Ksiądz.