OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.05.2021

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
30 maja 2021 r.

  • Dzisiaj duchowo łączymy się z pielgrzymką Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar. W Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary – również te przelewane na konto – składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • Przypominam o trwających obostrzeniach i o tym, że całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.Kancelaria nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
  • W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia NMP, we wtorek wspomnienie Św. Justyna, Dzień Dziecka oraz Misyjny Dzień Chorych, a w sobotę wspomnienie Św. Bonifacego.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 13.30. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji, która rozpocznie się po Mszy św. polowej odprawionej o godz. 9.00 na parkingu przy naszej Szkole. Przejdziemy do kościoła ulicami: Krętą i Wyzwolenia. Proszę wyznaczone osoby oraz sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu ołtarzy, a wszystkich parafian o przystrojenie okien naszych domów i całej trasy.
  • Na procesję Bożego Ciała zapraszam zwłaszcza Dzieci Pierwszokomunijne i młodsze z koszyczkami kwiatów. Do niesienia baldachimu, lampionów oraz utrzymania porządku procesji zapraszam naszych Strażaków.
  • W tym tygodniu także I czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy w III piątek – 18 czerwca br. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na WTUŚ.
  • W czwartek zapraszamy także na ekumeniczny koncert Bądź jak Jezus, w sobotę w WŚSD odbędzie się Dzień Otwarty w formie online, a na Jasnej Górze IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca – szczegóły tych wydarzeń na naszej stronie internetowej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o duchowym testamencie Prymasa Tysiąclecia oraz dodatek z modlitwami do Serca Jezusa. Jest także nowy nr naszej gazetki, Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo ChorychL’Osservatore Romano.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni oraz obejścia na Uroczystość Najświętszej Trójcy składam Rodzinom: Czarnula, Macoń, Kałuża i Staroń.